محل تبلیغات شما

 

سیستم VRF 

VRF ها (Variable refrigerant flow) معمولاً با اینورتر تهویه مطبوع نصب می شوند که اینورتر DC را به منظور پشتیبانی از سرعت متغیر موتور و در نتیجه جریان مبرد متغیر ، به کمپرسور اضافه می کند تا اینکه فقط عملکرد روشن و خاموش را انجام دهد. واحدهای VRF با کارکردن در سرعتهای مختلف فقط با سرعت مورد نیاز کار می کنند و باعث صرفه جویی قابل توجهی در انرژی در شرایط بار می شوند. بازیابی حرارت فناوری VRF به واحدهای داخلی اجازه می دهد تا در صورت لزوم گرم یا سرد شوند ، در حالی که بار کمپرسور از بازیابی گرمای داخلی سود می برد. صرفه جویی در مصرف انرژی تا 55٪ نسبت به تجهیزات قابل مقایسه قابل پیش بینی است. این امر همچنین منجر به کنترل بیشتر دمای داخلی ساختمان توسط ساکنان ساختمان می شود. VRF ها در دو قالب سیستم ، دو لوله و سه سیستم لوله وجود دارند. در یک سیستم پمپ حرارتی دو لوله ای ، همه مناطق باید در خنک کننده باشد یا در گرمایش. سیستم های بازیابی حرارت (HR) توانایی گرم کردن همزمان برخی مناطق را دارند در حالی که مناطق دیگر را خنک می کنند. این کار معمولاً از طریق طراحی سه لوله انجام می شود ، به استثنای میتسوبیشی و کریر ، که سیستم های آنها قادر به انجام این کار با یک سیستم دو لوله ای با استفاده از یک کنترل کننده شاخه (BC) به مناطق جداگانه اواپراتور داخلی هستند. در این حالت گرمای استخراج شده از مناطقی که نیاز به سرما دارند در مناطقی که به گرم شدن نیاز دارند استفاده می شود. این امکان فراهم شده است زیرا واحد گرمایشی به عنوان کندانسور کار می کند و مایع خنک شده را به داخل خطی که برای خنک کردن استفاده می شود ، ارائه می دهد. در حالی که سیستم بازیافت گرما هزینه اولیه بیشتری دارد ، اما امکان کنترل حرارتی بهتر یک ساختمان و کارایی بیشتر را فراهم می کند. در سیستم های VRF بازیابی گرما ، برخی از واحدهای داخلی ممکن است در حالت خنک کننده و برخی دیگر در حالت گرمایش باشند ، که باعث کاهش مصرف انرژی می شود. اگر ضریب عملکرد در حالت خنک کننده یک سیستم 3 باشد و ضریب عملکرد در حالت گرمایش 4 باشد ، عملکرد بازیابی گرما می تواند به بیش از 7 برسد در حالی که بعید است این تعادل تقاضای سرمایش و گرمایش اغلب اتفاق بیفتد در طول سال ، بهره وری انرژی می تواند تا حد زیادی بهبود یابد که سناریو رخ دهد. سیستم های VRF ممکن است هوا یا آب خنک شوند. اگر هوا خنک شود ، واحدهای چگالشی VRF در معرض هوای خارج قرار دارند و ممکن است در فضای باز باشند و واحدهای چگالشی به اندازه یخچال های بزرگ هستند ، زیرا آنها نیاز به یک خازن بزرگ (مبدل حرارتی) دارند که سطح زیادی برای انتقال گرما به هوای اطراف ، زیرا هوا ظرفیت حرارتی بالایی ندارد و دارای چگالی کم ، ظرفیت حرارتی حجمی و هدایت حرارتی است بنابراین نیاز به انتقال یکباره گرما به مقدار زیادی از حجم هوا است. اگر آب خنک شود ، واحدهای کندانس در فضای داخلی قرار می گیرند و بسیار کوچکتر هستند و توسط یک نوع برج بسته خنک کننده مدار یا کولر خشک با آب خنک می شوند. سیستم های VRF با استفاده از پمپ های حرارتی یا سیستم های بازیابی گرما ، گرمایشی و سرمایشی قدرتمند را برای تمام واحدهای داخلی و خارجی بدون استفاده از مجاری هوا فراهم می کنند. با یک سیستم VRF ، ساختمان شما دارای چندین واحد داخلی است که توسط یک واحد تغلیظ کننده در فضای باز استفاده می شود ، یا با پمپ حرارت یا سیستم بازیابی گرما.

مزایا

هنگام نصب سیستم VRF مزایای متعددی وجود دارد. موارد زیر برخی از این مزایا است:

 • این سیستم گزینه های قابل تنظیم برای نصب را ارائه می دهد.
 • به طور کلی یک سیستم کم مصرف است.
 • این تنظیمات راحتی بهتری را در فضای داخلی ارائه می دهند.
 • چندین کنترل منطقه بندی فردی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید.
 • برخلاف سایر سیستم های HVAC ، نسبتاً ساکت است.
 • از گزینه های پیشرفته و کارآمد کنترلی می بالد.
 • کاربران کنترل دقیق بر جریان خنک کننده دارند.
 • چندین تنظیمات کمپرسور سرعت وجود دارد.
 • عملیات نگهداری و تمیز کردن آسان و بدون دردسر است.
 • تجهیزات فضای کمی را اشغال می کنند.
 • این می تواند به کاهش هزینه های صورتحساب برق در طولانی مدت کمک کند.

با این وجود هیچ محصول یا سیستمی کامل نیست. جوانب مثبت همیشه با منفی همراه است. سیستم های VRF دارای معایب زیر هستند:

 • به طور کلی نصب گرانتری را می طلبد.
 • احتمالاً نیاز به سیستم گرمایش پشتیبان وجود دارد.
 • فقط باید توسط یک پیمانکار حرفه ای HVAC نصب شود.

انواع سیستم های مبرد متغیر

سه نوع سیستم مبرد متغیر وجود دارد. قبل از خرید هر یک از موارد زیر ، تعیین اینکه کدام یک با بودجه شما متناسب است ، تجهیزات موجود و شرایط آب و هوایی محلی را تکمیل می کند ضروری است. آنها به شرح زیر است:

فقط سیستم های VRF خنک کننده

این نوع عملکرد مشابه سیستم تهویه مطبوع معمولی دارد. روشن كردن آن گرماي هوا را در محيط داخلي از بين مي برد تا فضا را خنك نگه دارد. این گرما تولید نمی کند و این معمولاً بدان معنی است که صاحبان خانه مجبورند در فصول خنک تر به سیستم گرمایشی جداگانه مانند بخاری های پایه و رادیاتورها مراجعه کنند.

سیستم های گرمایش یا خنک سازی VRF

از طرف دیگر ، این دسته از سیستم های VRF با تجهیزات کنترل آب و هوا مرکزی که هم با کوره و هم با تهویه هوا قابل مقایسه هستند ، قابل مقایسه است. کاربران می توانند آن را روی خنک کننده یا گرمایش تنظیم کنند ، اما هرگز به طور همزمان. هنگامی که تنظیم می شود خنک شود ، سیستم هوای خنک را فراهم می کند. وقتی قرار است گرم شود ، سیستم هوای گرم را تأمین می کند.

سیستم های گرمایش و سرمایش VRF

در همین حال ، سیستم نهایی توانایی خنک سازی و گرم شدن را در همان لحظه فراهم می کند. اگر کسی قصد دارد سیستم را در فضای وسیعی پیاده سازی کند ، این مفید است. می توان تنظیم کرد که در بعضی از واحدهای داخلی خنک شود و در بعضی دیگر گرم شود.

خرید سیستم VRF در هنگام خرید سیستم وی آر اف کارشناسان فروش سیستم VRF شمارا به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد. همین الان با مشاوران فروش شرکت تهویه نوین ایرانیان تماس بگیرید.

چرا تهویه نوین؟
تلاش همکاران ما در شرکت تهویه نوین ایرانیان همواره بر آن است تا با حرکت موثر در تحقق بخشیدن به مشتری مداری، ارائه محصولات با کیفیت و عملکرد مطلوب، بهینه شدن هزینه ها و ارائه خدمات پس از فروش در حداقل زمان رضایت مشتریان خود را جلب نماییم و باعث افتخار است که با تکیه بر توان مهندسین و صنعتگران داخل کشور موفق به صادرات انواع تولیدات خود از قبیل چیلر هوا خنک و هواساز هایژنیک و… به کشور های ترکمنستان، افغانستان، عراق و روسیه شده ایم.

 

 


تهویه نوین ایرانیان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
هرچی بخوای همینجاس!!!!!!! Raahblog ناردون کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. خرید و فروش املاک و مستغلات شمال،شمال ایران،زیباکنار عکس و کلیپ 38 خرید اینترنتی وبلاگ هواداری هومن نصیرایی موزیرجی-مجری